Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Otwieranie tylnej klapy z pilota  
Autor Wiadomość
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-12, 07:22   [D3 ALL ] Otwieranie tylnej klapy z pilota

Mam do was pytanie moze wyda sie banalne ale jakos nigdzie nie moge znalezdz jednoznaczenej odpowiedzi. Czy klapa bagaznika do nacisnieciu przycisku na kluczu powinna sama uniesc sie do góry?U mnie gdy nacisne ten guzik klapa tylko sie otwiera tzn, zwalnia sie zamek ale klapa sie nie unosi do gory. Koleg ma A6 z 2004r i u niego klapa sie podnosi, wizualnie oba mechanizmy tzn w obrebie silowników sa takie same mimo to moja A8 tego nie chyba nie ma.Jak jest u was?
 
 
covacsxxx 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: kb
Jeżdzę: nareszcie A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 86
Skąd: bialystok
Wysłany: 2013-08-12, 07:38   

BARTEKKOLO, ja mam tak samo, klapa tylko " odskakuje" ale nieotwiera sie
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2013-08-12, 07:49   

Może silnik już nie daje rady , zobacz jak po naciśnięciu pomożesz podnieść około 2cm klapę do góry ale bardzo delikatnie czy pójdzie sama dalej .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-12, 08:41   

U mnie napewno zepsuta jest ta czesc http://allegro.pl/zamek-t...3464595184.html bo nie dziala mi rowniez dociaganie klapy, ale zastanawiam sie czy ona rowniez odpowiedzialna jest za jej unoszenie (bo w A6kolegi nie ma dociagania a klapa sie unosi) bardziej chyba za unoszenie odpowiedzialne sa silowniki ale moge sie myslic, prosze o odpowiedz czy klapa po nacisnieciu pilota w waszych autach sie unosi czy nie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-08-12, 09:52   

Dociąganie klapy przy zamykaniu to jedno i nie ma nic wspólnego z elektrycznym jej podnoszeniem.

Jeżeli nie masz elektrycznej klapy (nie mylić z dociąganiem) to po naciśnięciu guzika na pilocie klapa tylko odskoczy delikatnie od góry - nie odskakuje do góry jak w A6 C6.

Jeżeli masz elektryczną klapę (ponownie nie mylić z dociąganiem) to po naciśnięciu guzika na pilocie klapa powinna płynnym ruchem otworzyć się do góry - tym steruje oddzielny silnik umieszczony w prawym nadkolu przy prawym zawiasie (silnik oczywiście inny niże ten od dociągania).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-12, 10:56   

Dzieki FOSS o taka odpowiedz mi chodzilo.Widac nie mam automatycznego podnoszenia ale swoja droga dziwne ze a A6 z tego samego roku to jest a w A8 nie ma. A masz moze jakas fotke z której jasno bedzie widac jak powinnien wygladac ten mechanizm który podnosi zawias, bo jakos wydaje mi sie ze w tej A6 jest wszystko identyczne jak u mnie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-08-12, 18:57   

BARTEKKOLO napisał/a:
Dzieki FOSS o taka odpowiedz mi chodzilo.Widac nie mam automatycznego podnoszenia ale swoja droga dziwne ze a A6 z tego samego roku to jest a w A8 nie ma.

Bo A8 to półka wyżej od A6.... w A8 powinna być elektryczna żeby się z klapą ręcznie nie szarpać.
Poza tym jak by to w A8 wyglądało jakby klapa odskakiwała do góry tak jak w A6. U mojego kumpla w A6 C6 jak byś się nad klapą pochylił i wtedy ją otworzył to możesz zęby stracić bo odskakuje do góry jak głupia.

BARTEKKOLO napisał/a:
A masz moze jakas fotke z której jasno bedzie widac jak powinnien wygladac ten mechanizm który podnosi zawias, bo jakos wydaje mi sie ze w tej A6 jest wszystko identyczne jak u mnie.

Nie ważne foto mechanizmu.....
jak w klapie od wewnętrznej strony przy zamku masz przycisk z symbolem samochodu (służy on do elektrycznego zamykania klapy) to znaczy, że klapę masz elektryczną.... jak przycisku brak to klapa jest manualna.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
elvis22021980 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2,0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A6 C6 2,0 TFSI
Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-08-13, 12:54   

FOSS napisał/a:
BARTEKKOLO napisał/a:
Dzieki FOSS o taka odpowiedz mi chodzilo.Widac nie mam automatycznego podnoszenia ale swoja droga dziwne ze a A6 z tego samego roku to jest a w A8 nie ma.

Bo A8 to półka wyżej od A6.... w A8 powinna być elektryczna żeby się z klapą ręcznie nie szarpać.
Poza tym jak by to w A8 wyglądało jakby klapa odskakiwała do góry tak jak w A6. U mojego kumpla w A6 C6 jak byś się nad klapą pochylił i wtedy ją otworzył to możesz zęby stracić bo odskakuje do góry jak głupia.


to ma coś nie tak z siłownikami i sprężynkami, bo jak jest wszystko cacy to ma chodzić tak:

http://www.youtube.com/watch?v=t7Iql_tXFuw

jakiś kosmiczny speed to nie jest ... wiem że w A8 to jest bardziej subtelne otwieranie ale ja nie mam jeszcze A8 ;)
 
 
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-13, 14:13   

To ja juz nie rozumiem, jest w A8 to otwieranie czy go nie ma. U kolegi w A6 jest identycznie jak na filmie elvis22021980 a u mnie po nacisnieciu guzika zwalnia sie tylko zamek i klapa jest otwarta ale sie nie unosi ani centymerta. To jak to ma w koncu byc.
 
 
elvis22021980 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2,0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A6 C6 2,0 TFSI
Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-08-13, 15:01   

BARTEKKOLO,
ja sie nie znam na A8 ale wiem że w A6 możesz mieć z pilota ale jak masz albo sprężyny albo siłowniki zjeb...ne to tylko odskoczy a nie da rady wyciągnąć w górę...
w A8 nie mam pojęcia ale wiem że w A6C6 jest tylko mechanicznie to rozwiązane a w A8D3 chyba już elektrycznie bardziej...klapa odskakuje mechanicznie a dalej ciągną ją siłowniki pod elektryką podpięte u mnie to tylko siła mechaniczna jest ... no plus zwolnienie zamka za pośrednictwem sterownika i tyle .... :lol:
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-08-13, 15:59   

BARTEKKOLO napisał/a:
To ja juz nie rozumiem, jest w A8 to otwieranie czy go nie ma.

Bo nie czytasz ze zrozumieniem i nie analizujesz tego co czytasz.
W A8 D3 w standardzie nie ma elektrycznej klapy... ale może ją mieć bo jest to w wyposażeniu dodatkowym.
Więc jeżeli ktoś przy zamawianiu auta wybrał sobie elektryczną klapę to jest ona fabrycznie elektryczna a jeżeli nikt tego nie zamówił to jest manualna.

Jeżeli klapa jest manualna to po zwolnieniu zamka nie odskakuje jak głupia do góry tak jak w A6 C6 czy A4 B7 tylko leży i czeka na podniesienie jej ręcznie.

Jeżeli klapa jest elektryczna to po zwolnieniu zamka klapa płynnym ruchem powinna się otworzyć sama bo tak pracuje silnik elektryczny umieszczony przy zawiasie w prawym tylnym nadkolu.
Jeżeli klapa jest elektryczna to, jak pisałem już powyżej, po jej otwarciu na jej krawędzi w pobliżu zamka jest przycisk z symbolem samochodu który służy do jej elektrycznego zamykania - przy klapie manualnej przycisku tego brak.


A najpewniejszy sposób sprawdzenia czy klapa powinna być elektryczna to sprawdzenie wyposażenia po numerze VIN... i wątpliwości już nie będzie ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2013-08-13, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-13, 16:21   

A ktos moze mi sprawdzic to po numerze VIN?Bede wdzieczny
VIN WAUZZZ4E34N019025
 
 
fogg 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 40
Skąd: Gdańsk - Taunton
Wysłany: 2013-08-13, 19:47   

Wyjdz do auta i zobacz czy masz taki przycisk o ktorym Foss pisal.

DSCN1490.JPG
Plik ściągnięto 196 raz(y) 46,28 KB

 
 
BARTEKKOLO 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Rzepin
Wysłany: 2013-08-14, 07:27   

Takiego przycisku nie mam, ale to ze klapa sie nie zamyka automatycznie to wiem, chodzi o jej otiweranie, powtarzam kolega w A6 ma identyczny mechniazm jak u mnie zadnego dodatkowego kabla do silownika czy zawiasu (mowei tylko o rzeczach ktore widac, co siedzi w blotniku nie wiem) i u niego klapa po nacisnieciu przycisku na pilocie unosi sie do gory a u mnie tylko sie otwiera(zwalnia zamek). Chuba najlepszym rozwiazaniem bedzie sprawdzenie tego po nr VIN jak by ktos byl laskawa mi to ogarnac.
 
 
fogg 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 40
Skąd: Gdańsk - Taunton
Wysłany: 2013-08-14, 08:04   

Nie spotkalem sie jeszcze zeby w A8 D3 klapa otwierala sie automatycznie a zamykala manualnie. Ale moze u ciebie jest inaczej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.