Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 95 4.2PB/LPG ] Absolutny brak ciepła  
Autor Wiadomość
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-02-04, 06:10   

Judo, jeśli jest to zależne od prędkości wiatraka od ogrzewania to jest do wymiany. Można go jeszcze troszkę podratować. Pewnie ociera o obudowę. Dziwne że przy zgaszonym klimatroniku też masz te objawy bo wiatrak wtedy nie pracuje.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-04, 08:35   

Judo napisał/a:
Panowie a mnie coś buczy właśnie w tym miejscu na podszybju od strony kierowcy, jakoś pod tą kratką przy zbiorniczku z płynem hamulcowym, miał ktoś taki objaw ? Czy to ta pompka, czy może coś innego ?


Pompka. Łatwo sprawdzic. Sciagasz osłone i po kablach szukasz wtyczki od pompki - chyba czarna jak pamietam. Jak zacznie buczec to odpinasz i sluchasz czy przestało.
No i koniec łatwych rzeczy, wymiana pompki to niezła rozpierducha.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Judo 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2014-03-21, 11:22   

Paweł, dziękuje diagnoza trafna, masz jakiś patent na demontaż tego, bo gadałem z chłopakami, że będzie chyba trzeba też deskę rozdzielczą w środku zdemontować bo widzą że jest chyba od środka śrubami skręcone to dziadostwo...
Aha pytanko, co będzie jak to wogóle odłącze, bo rozumiem , że to ma za zadanie wymuszać obieg ciepła, czy kabina się wogole nie bedzie nagrzewać czy po prostu powoli ?
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-03-21, 14:37   

Judo napisał/a:
Paweł, dziękuje diagnoza trafna, masz jakiś patent na demontaż tego, bo gadałem z chłopakami, że będzie chyba trzeba też deskę rozdzielczą w środku zdemontować bo widzą że jest chyba od środka śrubami skręcone to dziadostwo...

Bzdura, żadnej deski rozdzielczej ściągać nie trzeba.

Wymianę tego opisywałem już kiedyś szczegółowo - wystarczy poszukać.
Wycieraczki, podszybie, mechanizm wycieraczek, zbiorniczek płynu hamulcowego, serwo i na końcu pompka z zaworami...... i składasz w odwrotnej kolejności.

Judo napisał/a:
Aha pytanko, co będzie jak to wogóle odłącze, bo rozumiem , że to ma za zadanie wymuszać obieg ciepła, czy kabina się wogole nie bedzie nagrzewać czy po prostu powoli ?

Będzie się nagrzewać powoli i wszystko w zależności od obrotów silnika bo przepływ będzie wymuszony pompą wody w silniku.

Ewentualnie układ zwariuje widząc nie mogąc sterować pompką i zawory będą ciągle i będzie sauna ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2014-07-14, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-07-14, 22:10   

A pytanko zasadnicze, bo w naszych autach padają te zawory. Kupowanie uzywanych które maja tyle samo lat mija sie z celem troche.
Czy 4E0959617A da sie zamienić na 4d0959617A, z zdjęc wygląda że da się przekrecić krócce wychodzące z zaworków na te z starszej wersji oraz przelutować przewody pewnie i powinno smigac
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-12-01, 22:27   

cześć, pozwolę sobie podpiąć się pod temat:
mam podobną przypadłość z ogrzewaniem, na postoju przy pracującym silniku (nie REST bo na REST jest tylko zimne powietrze) klima skręca mi sama prędkość nawiewu do 1 kreski (leci zimne powietrze lub lekko cieple) jak ręcznie zwiększę prędkość nawiewu ++++ to wieje zimnym powietrzem, jeśli dam 2000obrotów klima w auto zwiększa prędkość nawiewu i leci ciepłe powietrze, również w czasie jazdy klima normalnie reguluje nawiew i czuć ciepłe powietrze.
Nie słyszę piszczenia z kratek co mogłoby wskazywać na pompę obiegową, czy ona ma bezpiecznik np po stronie pasażera ?,
co mogę na szybko sprawdzić żeby ustalić przyczynę braku ciepła na postoju.


Niektórzy mi piszą że mogę mieć też zamuloną nagrzewnicę dlatego nie mam ciepła, ale to chodzi o zamulenie wewnątrz nagrzewnicy czy na zewnątrz gdzie może byc zasyfiała od kurzu i piasku pomiędzy swoimi żeberkami, czyli czyszczenie sprężąrką?
 
 
slaid 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: rafał
Jeżdzę: Audi a8/a6/acq
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 59
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2016-09-23, 19:17   

psg napisał/a:
cześć, pozwolę sobie podpiąć się pod temat:
mam podobną przypadłość z ogrzewaniem, na postoju przy pracującym silniku (nie REST bo na REST jest tylko zimne powietrze) klima skręca mi sama prędkość nawiewu do 1 kreski (leci zimne powietrze lub lekko cieple) jak ręcznie zwiększę prędkość nawiewu ++++ to wieje zimnym powietrzem, jeśli dam 2000obrotów klima w auto zwiększa prędkość nawiewu i leci ciepłe powietrze, również w czasie jazdy klima normalnie reguluje nawiew i czuć ciepłe powietrze.
Nie słyszę piszczenia z kratek co mogłoby wskazywać na pompę obiegową, czy ona ma bezpiecznik np po stronie pasażera ?,
co mogę na szybko sprawdzić żeby ustalić przyczynę braku ciepła na postoju.


Niektórzy mi piszą że mogę mieć też zamuloną nagrzewnicę dlatego nie mam ciepła, ale to chodzi o zamulenie wewnątrz nagrzewnicy czy na zewnątrz gdzie może byc zasyfiała od kurzu i piasku pomiędzy swoimi żeberkami, czyli czyszczenie sprężąrką?



poradziłeś sobie z tym? Mam dokładnie to samo..
_________________
A8 ABZ; ACQ NG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-09-24, 10:45   

Sprawdź vag' iem w klimatyzacji w blokach wartości kanał 14 czy pierwsze okno pokazuje dobra temperaturę. To pierwsze okno to odczyt z czujnika temp tego w zderzaku. U mnie w czasie jazdy temp ta jest taka jak w oknie drugim (czujnik temp z tego dużego nawiewu) ale w czasie postoju jakimś cudem czujnik w zderzaku zaczyna pokazywać coraz wyższa temp.
Warto sprawdzić jak będzie na nowym czujniku dla zderzaka.
Jeśli masz możliwość podstaw drugi sterownik klimy.
_________________

 
 
slaid 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: rafał
Jeżdzę: Audi a8/a6/acq
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 59
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2016-09-24, 12:47   

Temperatuy sie zgadzają (+/- 2 stopnie )
Pompa obiegowa działa. Nie wiem jak sprawdzić te zawory ale jeżeli po dodaniu gazu ogrzewanie się pojawia to nie one są problemem. Problem dotyczy zarówno lewej jak i prawej strony klimatronika. Odpowietrzenie działa tak że na powrocie bez dodawania gazu na zupelnie odkreconym odpowietrzniku plyn sie nie wylewa. Dopiero po dodaniu gazu zaczyna tryskać. Pompa wody ma 3 tygodnie. Przeplukałęm dziś nagrzewnice zwykłym szlauchem ogrodowym i po pierwszym odpaleniu ogrzewanie wróciło na minutę po czym znów zdechło ( na wolnych obrotach ).
_________________
A8 ABZ; ACQ NG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-09-24, 17:47   

Cewki zaworów dla nagrzewnic (te dwa czarne cylindry ) sterowane są minusem czyli przy braku zasilania dla nich pozostają otwarte całkowicie wtedy przy ustawieniu HI na klimie musi być ciepło. Odepnij pomarańczową okrągłą wtyczkę która jest przy tych cewkach to powinno otworzyć obieg do nagrzewnic.
Napisz jeszcze jak dokładnie płukałeś nagrzewnice. Gdzie podłączyłeś wąż. Może dasz rade zrobić zdjęcie bo ja tego jeszcze nie robiłem.
 
 
slaid 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: rafał
Jeżdzę: Audi a8/a6/acq
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 59
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2016-09-25, 20:11   

Plukanie polegalo na rozpieciu przy odpowietrznikach wezy do nagrzewnicy i puszczenie wody z ogrodowego weza. Banalne.. z tym, że chcialem sprawdzic czy zawory nie blokuja mi przeplywu a nie wyplukac uklad. U mnie wszystko bylo ok do momentu grzebania przy rozrzadzie i chlodnczce oleju. Jezeli podejrzewasz zamulona nagrzewnice sprobuj z octem lub po prostu wymen nagrzewnice.
_________________
A8 ABZ; ACQ NG
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-25, 21:41   

Moze odłacz ogrzewanie parownika gazu? Czasem gaziarskie patenty utrudniaja działanie układu. Moze była jakas zwężka która została wymontowana bezwiednie i powstał problem...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
slaid 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: rafał
Jeżdzę: Audi a8/a6/acq
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 59
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2016-09-26, 20:23   

Grzanie reduktora sam poprawiałem po gazownikach i jest ok... to nie to. Pojeżdziłem za to dwa dni na ogrzewaniu ustawionym na 28 stopni i jakby sie ciut poprawiło. Wiatrak ustawia sie na 4-5 kreskach i coś tam ciepłego wypluwa. Pomyślałęm, że jeszcze raz spróbuje odpowietrzyć i niestety ale wystrzeil mi odpowietrznik takie było ciśnienie w układzie. Jutro się za to zabiore ponownie ale wydaje mi się, że cisnienie w układzie jest trochę za duże, a w płynie znalazlem parę kropel oleju. Boję się że moge mieć przedmuch spod głowicy i to zapowietrza mi układ...
_________________
A8 ABZ; ACQ NG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-10-19, 21:11   

@slaid
masz jakieś nowe wieści, coś poradziłeś sobie?
_________________

 
 
slaid 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: rafał
Jeżdzę: Audi a8/a6/acq
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 59
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2016-10-20, 12:02   

Tak. Odpowietrzyłem układ za pomocą vacum ( podlączonego do kompresora ). Ogrzewanie wróciło. Działało dopóki nie postanowiłem odkręcić zbiorniczka na rozgrzanym silniku ;-) Jakby zassało płyn i było po ogrzewaniu. Dolałęm płynu, zrobiłem 400 km i ogrzewanie raz jest (częściej ) raz go nie ma. Nie moge znależc czasy by pojechać na sprawdzenie czy w plynie chłodniczym nei ma spalin. POdejrzewam, że to może być przyczyna i zapowietrza mi się układ.
_________________
A8 ABZ; ACQ NG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.