Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2MPI ] Elektryczna klapa bagażnika - nie otwiera  
Autor Wiadomość
hasek 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 41
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-04-28, 00:39   

Wnosisz, że nasze szlify były złe, czy nie tak złożyliśmy silniczki? 😀
Przećwiczyłem przez ostatni tydzień różne patenty i na moje to elektromagnes jest za słaby na siły i momenty występujące w całym tym ustrojstwie. Samo podrapanie powierzchni ciernych u mnie nie wiele dało, a po kilku próbach otwarcia wyglądały prawie jak po polerce. mmalinas, jakim ziarnem szlifowałeś?
Ogólnie to wystarczyłoby zastosować silniczek z każdej strony, jak np w Q7 i nie było by takich problemów w tej klasie auta.
_________________

 
 
mmalinas 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik GNU
Zasilanie: PB
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 4E 4.2 V8 quattro
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 144
Skąd: Ostrzeszow
Wysłany: 2017-04-28, 07:58   

oby dwie powierzchnie sprzegla potraktowalem papierem 60 i jak na filmiku tasma na osi.

Oczywiscie wczesniej sprawdzilem zawiasy obu stron i przeprowadzilem smarowanie

Efekt bombowy i dziala .

Zastanawialem sie jeszcze nad cieka wyrstwa silikonu pomiedzy tarczami ale nie probowalem .
_________________
pozdrawiam

Michal
 
 
hasek 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 41
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-04-29, 21:26   

No to grubo pojechałeś, na fotkach tego nie widać. Ja tarłem dorbniutkim, więc może z tego wynikł problem.
Tak czy siak pochwałę się swoim nowym nabytkiem <amasz>



Niedość, że prawie nie osiągalny, to wyrwałem go na olx za grosze. Jedyny problem to uszkodony tryb od potencjometru, ale silnik jest już po przeszczepie ze starego





A tak po kilku dniach wygląda sprzęgło potraktowane sproszkowaną kalafonią

_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-30, 00:32   

Sprawdź czy w ogóle ta powierzchnia cierną wystaje poza ranty bo jak się z nimi zrównała to żadne tarcie papierem nie da efektu.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
kordek 

Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: michał
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-30, 02:50   

Cześć, widzę że temat żyje :) JA chętnie bym zaczął od zakupu odbijaczy ze sprężynami ale nigdzie w necie nie mogę odnaleźć takowych :( Proszę o namiary jeśli ktoś łaskaw :)
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-30, 09:21   

ASO, tanie i na pewno mają. Chyba z D4 o ile pamiętam
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Damiann79 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 32
Skąd: Ornontowice
Wysłany: 2017-05-01, 19:37   

Patent Michala dziala,wyzej pisalem ze u mnie nie pomoglo i teraz prostuje moj wczesniejszy wpis
otóż pomoglo i dziala pieknie,problem z napedem pojawia sie wtedy gdy po rozebraniu i złożeniu ponownie sie go montuje na swoje miejsce,ja po 7 razie montażu napedu poczulem jak sie przesuwa pozycjometr w napedzie i to wlasnie powodowalo ze ster napedu nie podawal tyle pradu na elektrosprzeglo ile powinno byc przy pierwszych fazach otwierania i zamykania klapy,pozycjometr nie moze sie przesunac przy wkladaniu napedu na zeby w zawiasie klapy

[ Dodano: 2017-05-01, 19:44 ]
kordek napisał/a:
Cześć, widzę że temat żyje :) JA chętnie bym zaczął od zakupu odbijaczy ze sprężynami ale nigdzie w necie nie mogę odnaleźć takowych :( Proszę o namiary jeśli ktoś łaskaw :)

Zrob zabieg od Michala pomoże napewno ja mam klape bez tych odbojow(popychaczy)i dziala pieknie tylko zwróć uwage przy ponownym montażu napedu zeby nie przesunął sie pozycjometr bo nie bedzie poprawnie dzialac
 
 
hasek 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 41
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-05-01, 22:23   

Damiann79 napisał/a:
Patent Michala dziala,wyzej pisalem ze u mnie nie pomoglo i teraz prostuje moj wczesniejszy wpis
otóż pomoglo i dziala pieknie,problem z napedem pojawia sie wtedy gdy po rozebraniu i złożeniu ponownie sie go montuje na swoje miejsce,ja po 7 razie montażu napedu poczulem jak sie przesuwa pozycjometr w napedzie i to wlasnie powodowalo ze ster napedu nie podawal tyle pradu na elektrosprzeglo ile powinno byc przy pierwszych fazach otwierania i zamykania klapy,pozycjometr nie moze sie przesunac przy wkladaniu napedu na zeby w zawiasie klapy

[ Dodano: 2017-05-01, 19:44 ]
kordek napisał/a:
Cześć, widzę że temat żyje :) JA chętnie bym zaczął od zakupu odbijaczy ze sprężynami ale nigdzie w necie nie mogę odnaleźć takowych :( Proszę o namiary jeśli ktoś łaskaw :)

Zrob zabieg od Michala pomoże napewno ja mam klape bez tych odbojow(popychaczy)i dziala pieknie tylko zwróć uwage przy ponownym montażu napedu zeby nie przesunął sie pozycjometr bo nie bedzie poprawnie dzialac


Nie wiem jakie duże przesunięcia masz na myśli, ale minimalnie to się zawsze przesunie jak nasuniesz silnik na zawias i bedziesz celowal śruby.
Looknij, może będziesz mógł mi pomóc w temacie http://www.a8team.pl/d3-0...-vt8136,135.htm
_________________

 
 
Damiann79 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 32
Skąd: Ornontowice
Wysłany: 2017-05-02, 08:54   

U mnie przesuwal sie około 1cm moze ciut mniej,zanim o tym napisalem upewnialem sie czy faktycznie tak jest,7 razy wyciagalem i wkladalem napęd i lipa kupiłem w miedzy czasie sprawna uzywke założyłem i dalej lipa,za 7 razem gdy wkladalem trzymałem za pozycjometr czulem ze sie przesuwa i to bylo u mnie powodem nie dzialajacych dwóch napędów po wyciągnięciu,przeprowadzeniu modyfikacji Michala i założeniu spowrotem,teraz mam dwa sprawne napedy ktore dziala rewelacyjnie
 
 
mmalinas 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik GNU
Zasilanie: PB
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 4E 4.2 V8 quattro
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 144
Skąd: Ostrzeszow
Wysłany: 2017-05-02, 13:24   

Panowie jak widac "diabel tkwi w szczegolach"

Damian ciesze sie ze dziala bo nie podnoszaca sie klapa bagaznika to nie koniec swiata ale denerwuje strasznie.

U mnie nadal dziala wiec przy obecnej cenie nowego napedu zachecam do samodzielnej naprawy.
_________________
pozdrawiam

Michal
 
 
hasek 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 41
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-05-02, 14:22   

Ja właśnie skończyłem montaż aluminiowego, którego wyrwałem za 200zł z uszkodzonym trybikiem od potencjometru. Szybki przeszczep ze starego i po kilku próbach przestawienia potencjometru wszystko jak na razie działa. Miałem problem nie z otwieraniem, a z zamykaniem. Chwilowo na testy założone były mocniejsze sprężyny gazowe z zamiennika i ten nowy silnik coś głupiał i po kilku cm od startu się wyłączał - na ori jest ok. Ogólnie ten alu motor znaczenie szybszy jest.
Przy okazji dorzuciłem przekaźnik i ładnie się klapa zamyka z pilota.

Ps. Jakby ktoś miał jakiś silnik na części to odkupię mały trybik od potencjometru.
_________________

 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-14, 21:39   

Damiann79 napisał/a:
Patent Michala dziala,wyzej pisalem ze u mnie nie pomoglo i teraz prostuje moj wczesniejszy wpis
otóż pomoglo i dziala pieknie,problem z napedem pojawia sie wtedy gdy po rozebraniu i złożeniu ponownie sie go montuje na swoje miejsce,ja po 7 razie montażu napedu poczulem jak sie przesuwa pozycjometr w napedzie i to wlasnie powodowalo ze ster napedu nie podawal tyle pradu na elektrosprzeglo ile powinno byc przy pierwszych fazach otwierania i zamykania klapy,pozycjometr nie moze sie przesunac przy wkladaniu napedu na zeby w zawiasie klapy


wzór wycięć w silniku i w bolcu zawiasu nie są symetryczne po to żeby niemożliwe było złożenie tego w złej pozycji...
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
migeluss 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: D3
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 13
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-07-03, 08:42   

hasek napisał/a:
No to grubo pojechałeś, na fotkach tego nie widać. Ja tarłem dorbniutkim, więc może z tego wynikł problem.
Tak czy siak pochwałę się swoim nowym nabytkiem <amasz>


[url=https://images84.fotosik.pl/538/64475a42c04fa075m.jpg]Obrazek[/URL]
Niedość, że prawie nie osiągalny, to wyrwałem go na olx za grosze. Jedyny problem to uszkodony tryb od potencjometru, ale silnik jest już po przeszczepie ze starego

[url=https://images84.fotosik.pl/538/f20d13ec4c1358a7m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=https://images81.fotosik.pl/539/60abdecbf4e0fe8em.jpg]Obrazek[/URL]

A tak po kilku dniach wygląda sprzęgło potraktowane sproszkowaną kalafonią

[url=https://images84.fotosik.pl/538/92eed0a5d3153ebam.jpg]Obrazek[/URL]


A ja wziąłem zwykłą kalafonię i potłukłem ją młotkiem w pył, następnie dodałem trochę alkoholu izopropylowego (IPA cleaner) i zrobiłem taką maź i wysmarowałem sprzęgło...
ale trochę za bardzo, bo nie mogłem swobodnie poruszyć sprzęgłem:
https://youtu.be/ClXJESyEs3A

wziąłem więc IPA i umyłem tą zębatkę po prawej bardzo dokładnie i trochę sprzęgło


tu niestety nie mam filmiku, ale

uzyskałem taki efekt, że jak wkładam sprzęgło na zębatkę to mogę zakręcić tym jak bączkiem, ale jeżeli chociaż trochę siły przyłożę i przycisnę sprzęgło to obracają się oba.

Generalnie na tej powierzchni z czarnym paskiem na pożyczonej fotce kolegi (z góry) występuje teraz tarcie.

Patent działa już drugi miesiąc :)
 
 
hasek 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 41
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-07-05, 20:46   

migeluss napisał/a:

A ja wziąłem zwykłą kalafonię i potłukłem ją młotkiem w pył, następnie dodałem trochę alkoholu izopropylowego (IPA cleaner) i zrobiłem taką maź i wysmarowałem sprzęgło...
ale trochę za bardzo, bo nie mogłem swobodnie poruszyć sprzęgłem:
https://youtu.be/ClXJESyEs3A

wziąłem więc IPA i umyłem tą zębatkę po prawej bardzo dokładnie i trochę sprzęgło
Obrazek

tu niestety nie mam filmiku, ale

uzyskałem taki efekt, że jak wkładam sprzęgło na zębatkę to mogę zakręcić tym jak bączkiem, ale jeżeli chociaż trochę siły przyłożę i przycisnę sprzęgło to obracają się oba.

Generalnie na tej powierzchni z czarnym paskiem na pożyczonej fotce kolegi (z góry) występuje teraz tarcie.

Patent działa już drugi miesiąc :)


Na mojej fotce, którą wkleiłeś jest właśnie tylko sproszkowana kalafonia. Po kilkunastu otwarciach i zamknięciach widać, że już się wycierała, nie wiem ile by podziałało bo wskoczył alu. Jeśli u ciebie śmiga już 2 mc to pozostaje życzyć żeby klapa podnosiła się jak najdłużej.
_________________

 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-07-08, 23:07   

migeluss, zwykła kalafonia lutownicza ?
ile tego potłukłeś ? wystarcz mi takie pudełko 20g ?
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.