Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 preFL ALL ] Doposażenie i pamięć fotela  
Autor Wiadomość
kadela69 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: grzegorz
Jeżdzę: audi a8 d2 2.8 ack
Wiek: 39
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 60
Skąd: tychy
Wysłany: 2017-04-28, 12:28   [D2 preFL ALL ] Doposażenie i pamięć fotela

witam mam zwykłe fotel elektryczny i chciałbym dorobić do niego pamięć.i teraz pytanko co potrzebuje do takiego zabiegu,silniczki trzeba wymieniać?czy wystarczy same potencjometry kupić?do tego jeszcze pewnie moduł i przysiski w drzwiach.robił już to ktoś bo jezdze na zmiane z zoną i musze co chwile ustawiać fotel:P jak ktoś coś wie co i jak to by było fajnie
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-04-28, 22:58   

Jeśli potrzebujesz tylko pamięć foteli to potrzeba Ci komplet pozycjonerów (potencjometrów - jest różnica między przed- a poliftem), moduł pamięci, wiązkę fotela z samochodu z pamięcią, konsole w drzwiach i jakieś 4 metry przewodu jeśli dobrze pamiętam 8 albo 10 żyłowego. Dodatkowo jeśli chcesz pamięć dla pasów i kierownicy moduł komfortu dla tych dwóch, elektryczną kolumnę kierownicy z pozycjonerami, obudowy przełączników zespolonych, przełączniki regulacji i jakieś 4 metry przewodu 8 czy 10 żyłowego. Generalnie najprościej jest zakupić kompletny fotel z pamięcią i przełożyć jedynie swoje poszycia oraz jeśli to będzie angol chyba z 6 pinów w przełączniku regulacji pozycji siedziska. Roboty jest na dobre 8 godzin jeśli to ma mieć ręce i nogi. Jeśli to Cię nie odstraszyło to mogę opisać krok po kroku co gdzie podłączyć.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
kadela69 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: grzegorz
Jeżdzę: audi a8 d2 2.8 ack
Wiek: 39
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 60
Skąd: tychy
Wysłany: 2017-04-29, 13:25   

mnie interesuje tylko pamięć fotela kierowcy bo kierownica i pasy są ok.więc jak byś mógł szczegółowo opisać jak to zrobić bo byłbym wdzięczny.bo jak tylko potencjometry do fotela trza wstawić to kupie same potencjometry.a ile ich wg trzeba do jednego fotela bo na alledrogo gościu ma chyba 3 sztuki wystawione.bo z dostępnością sterownika i konsoli już jest lepiej.więc jak byś miał troszeczke czasu to bym prosił jakiś opis
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-04-29, 21:22   

Pozycjonerów jest pięć. Daj linka to Ci powiem czy w ogóle będą do Ciebie pasowały. Druga rzecz, to nie jest tylko kwestia dołożenia ich i wpięcia w moduł. Całe sterowanie przechodzi przez niego, w związku z czym wiązka fotela jest kompletnie inna. Przeróbka Twojej o ile jeśli masz jako takie pojęcie o czytaniu schematów jest możliwa ale nieopłacalna. Dlatego najlepiej jak mówię zakup fotel z pamięcią i przełóż do niego swoje poszycia. Cała reszta na schemacie, bo tego się nie da inaczej w prostych słowach opisać http://www23.zippyshare.com/v/vkpGFdoL/file.html
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
kadela69 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: grzegorz
Jeżdzę: audi a8 d2 2.8 ack
Wiek: 39
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 60
Skąd: tychy
Wysłany: 2017-04-29, 22:54   

jestem elektrykiem(ale nie samochodowym) więc ze schematami powinienem se poradzić.ale z tego co piszesz to faktycznie lepiej kupić używke i sie nie pierdzielić.tylko teraz ciężko coś będzie kupić bo przeważnie są z pamięcią recaro,albo sprzedają cały komplet i pisze fotele full elektryka,ale o pamięci nic nie piszą i podejżewam że bedzie trza dzwonić a ci co sprzedają pewnie nawet nie będą wiedzieć że są z pamięcią.a stelaż z recaro jest chyba inny?
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-04-29, 23:37   

Zakładając że nie znajdziesz czegoś co wygląda jak Twoje pal licho stelaż jako całość. Najważniejsze będą szyny (w każdym takie same, delikatna różnica przedlift/polift ale tylko w zamocowaniu osłon szyn z tyłu - trzeba wywiercić w szynie po jednym otworze), wiązka i reszta elektryki. Pozycjoner na regulację oparcia jest dosyć łatwo założyć (byle nie rozwalić zabezpieczenia sprężystego wałka regulacji), nawet polift do przedlifta i w drugą stronę da się niewielkim nakładem bez migomatu zaadoptować ale tylko razem z silnikiem. W zagłówku przedlift/polift pozycjoner jest przejściówką między linką a silnikiem i wymieniasz linkę i dwa wkręty na dłuższe. I tak jak wspominałem, możesz wziąć fotel z anglika tylko będziesz musiał sobie we wtyczce tej szerokiej z okrągłymi pinami pozamieniać miejscami kilka przewodów i bodaj dwa przy module, ale to ze schematu rozczytasz.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.