Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Problem z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym  
Autor Wiadomość
Kacperos 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kacper
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 20
Dołączył: 26 Mar 2024
Posty: 4
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2024-03-26, 19:11   [D2 01 3.3TDI ] Problem z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym

Dzień dobry, nie dawno stałem się posiadaczem Audi A8 D2 3.3TDI auto bardzo fajne chodź po niedługim czasie zacząłem doznawać co wiążę się z posiadaniem takiego auta, mianowicie mój problem polega na tym że wyświetlacz ciekłokrystaliczny od przebiegu świruje, na początku miałem nadzieję, że kwestia wilgoci ze względu na odklejająca się przednią szybę lecz po suszeniu auta w garażu nie dało to żadnych efektów... Dzieją się następujące rzeczy często gęsto po chwili postoju (ale nie zawsze) przebieg pokazuje normalnie po chwili jazdy dzieją się różne rzeczy wyświetlacz miga, cyfry zmieniają swoje położenie odwracają się do góry nogami ucina je górą/dołem potrafią się też delikatnie (rozmazywać) na wyświetlaczu nie wiem co może być przyczyną... A raczej bez tego ekraniku ani rusz... Znajomy pisał do Pana zajmującego się naprawami zegarów niestety części ponoć niedostępne, musiał bym na własną rękę dostarczyć zegary na części... Miał może ktoś podobny problem? A może ma ktoś części do takiego auta do tych zegarów prosił bym o pomoc sam na elektronice nie znam się za bardzo i nie chce pchać łap, a wstępna wycena pana naprawiacza zegarów trochę wbiła mnie w podłogę i szukam sposobów czy dało by się to jakoś inaczej taniej rozwiązać jeśli nie będę musiał zgłosić się do Pana od naprawiania liczników. Pozdrawiam <papa2>
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2024-03-26, 20:38   

Nie wiem z kim się kontaktowałeś, teraz nawet na kolorowe wymieniają, ogłasza się tego pełno na FB.
Ew kupić drugi licznik
_________________
Black Cars Matters
 
 
Kacperos 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kacper
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 20
Dołączył: 26 Mar 2024
Posty: 4
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2024-03-26, 20:47   

dice111, Chłopak z okolic Krakowa koszt finalny miał wynieść prawie 500zł razem z zakupem zegarów które miały zostać dawcą... Dziękuje za podpowiedź będę szukał na fb nie potrzebuję kolorowych bo chce zachować oryginalny wygląd, ale po tej odpowiedzi czuję ulgę, że to nie takie straszne jak na początku myślałem. Drugi licznik to chyba grubszy temat ze względu na immo w zegarach przynajmniej tak mi sie wydaje. Pozdrawiam.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2024-03-26, 23:02   

Immo można zdjąć i na stałe, licznik przepisać. Także popytaj co bardziej Ci się opłaci w zależności od ceny usługi.
_________________
Black Cars Matters
 
 
ARAB2319 

Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: KAMIL
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2024
Posty: 18
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2024-03-27, 08:56   

https://naprawalicznikow.pl/naprawa-licznika-audi/
pytałem w tej firmie robią wszystko - umnie coś dzieje sie z środkowym wyświetlaczem- koszt to max 450zl- po konsultacji
 
 
Kacperos 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kacper
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 20
Dołączył: 26 Mar 2024
Posty: 4
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2024-03-27, 23:13   

ARAB2319, a miał Pan może taki przypadek jak ja? Bo ciekawe czy to od wyświetlacza, czy coś głębiej fajnie by było jakby części sami załatwiali, czy ja bym musiał ogarniać bo trochę nie mam na to czasu i zależy mi na usłudze kompleksowej.
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2024-03-28, 02:13   

Dzień Dobry , musisz kupić zegary z minimum 2001 roku już robili bez wady , poszukaj na forum , ja kupiłem zegary na części i przełożyłem wyświetlacze od zegara i przebiegu
_________________

 
 
Kacperos 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kacper
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 20
Dołączył: 26 Mar 2024
Posty: 4
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2024-04-02, 19:48   

Beretti, A miał Pan taki problem, lub podobny? Kolega mi mówił, że to nie musi być problem z wyświetlaczem tylko z całym licznikiem i juz nie wiem sam.
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2024-04-04, 13:43   

To napisałem w 2021 , lecz nie mogę znaleźć tego wątku na forum ......
Pozdrawiam

Wysłana :: Wiadomość
Od: Beretti
Do: hubos21
Wysłany: 2021-08-05, 13:57
Temat: Re: D2 FL zegary
hubos21 napisał/a:
Cześć
Rozglądam się trochę w temacie naprawy zegarów Z D2ki po lifcie, widziałem, że wymieniałeś wyświetlacze dolne, nowych nie ma, firmy za przełożenie z użwyki chcą 250zł za robotę ale nie dają gwarancji, że się powiedzie, czy ta wymiana jest bardzo skomplikowana? Mam zegary z TDI ze sprawnymi

Jest skomplikowane bo musisz odlutować wyświetlacz i przylutować go od nowa , a więc 50% że się uda :-((( i to X 2 , niestety , szukaj zegarów z 2001 lub z 2002 roku i nie ważne czy diesel czy benza ważny rocznik , są takie same wyświetlacze . Oczywiście różnią się od Twoich , wydaje się że folia na dole powinna być czarna a u Ciebie niebieska lub odwrotnie .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.