Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 ALL ] Tylni centralny zagłówek/ fotelik dla dziecka  
Autor Wiadomość
maaccieek97 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D4
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-18, 23:21   [D4 ALL ] Tylni centralny zagłówek/ fotelik dla dziecka

Witam.
Właśnie rozważam kupno A8 D4 3.0 TDI. 2 dni temu byłem u dealera i oglądałem auto.
Zapomniałem jednak się dowiedzieć czegoś na temat tylnego środkowego siedzenia.
Często podróżujemy rodziną w 5 osób ( w tym dziecko 5letnie w zabudowanym foteliku).
Jednakże jest problem bo zagłówek środkowego siedzenia - po złożeniu konsoli jest bardzo niski, prawie nie istnieje. Próbowałem problem rozwiązać- i znalazłem hak schowany pod plastikiem (jak do ISOFIX'a) tylko że zaraz za zagłówkiem owego siedzenia . Czy wiecie możne czy da się tam jakoś wpiąć fotelik dla dziecka? Jakaś rama tylko dla Audi? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje (A jeśli nie, może ktoś wie do czego owy hak służy?)
Ps. Czy podpowie ktoś gdzie znajdę jakieś informacje nt crash testów A8 które nie istnieją nigdzie w sieci? Albo jakieś info nt bezpieczeństwa?
Dziękuje bardzo
Maciej
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-02-20, 23:27   Re: Tylni centralny zagłówek/ fotelik dla dziecka

Maćku, co to fotelika, to się nie wypowiem, bo mocowanie typu isofix jest montowane w A8, ale jest to wyposażenie dodatkowe. Najlepiej sprawdzić namacalnie jak to pasuje. Natomiast co do bezpieczeństwa A8 to wierz mi, jest to bardzo bezpieczne auto. Sam przeżyłem wypadek drogowy głównie dzięki A8 - stąd sentyment do tego auta. Niestety, na drodze nawet jeśli Ty uważasz, to znajda się inni, mniej rozważni i bieda gotowa. Same gabaryty i konstrukcja auta już wiele wnosi do bezpieczeństwa, nie wspominając o pozostałych systemach.
Pozdrawiam
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
maaccieek97 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D4
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-21, 19:12   

Dziekuje bardzo za odpowiedz Krzysztofie :)
To mocowanie wygląda jak ISOFIX ale jest dość dziwnie usytuowane. W każdym razie. Gdy będę tylko miał czas, podjadę do salonu i wyjaśnię sprawę, zrobię zdjęcie i wstawię tutaj.
Co do bezpieczeństwa - zaniepokoił mnie bardzo brak crashtestów wszystkich aut klasy A8- Mrcds S, Bmw 7, vw phaetona. Prosząc dealera o podesłanie owych testów, dostałem jedynie link do crash testu z D2 (gdzie zaniepokoiło mnie "złamanie" się auta- wygląda to jakby skrzynia całkowicie opadła w dol.
Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz, jak tylko się dowiem co z tym ISOFIXem to napisze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.