Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Uszkodzony amortyzator przedni  
Autor Wiadomość
gardeliusz 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-11-04, 13:36   [D3 ALL ] Uszkodzony amortyzator przedni

hey,

żeby nie rozpisywać sie przejdę odrazu do rzeczy...

-Lewy przedni amortyzator przepuszcza gdzies powietrze (opada tylko jedno kolo), slychac
jak syczy jak wyłacze silnik + kontrolki najpierw podnoszenia, a pozniej awarii
pneumatyki (migają obie,na przemian itd).
-jak pojezdze dluzej tzn kolo 20km lub 30/40min to przestaje uchodzić powietrze/dzieje sie
to tak wolno, ze potrzeba kilku godzin aby zeszło z calego miecha
-chce wymienić go, ale na allegro są rozne z krótsza osłoną miecha, dłuższą oslona miecha.
Ale patrząc po numerze części nawet jak wizualnie są identyczne to róznia sie numerem.

Reasumując mój nr mcpersona/amortyzatora pneumatycznego to 4E0616039AF. Czy tylko o takim numerze będzie pasował do mojego samochodu na to miejsce czy inne numery również mogą pasować?
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-04, 17:39   

o jakim miechu piszesz? obejrzyj w pierwszej kolejności wszystkie połączenia układu,piszesz o lewej stronie a tam dokładnie jest kompresor i ja zacząłbym od niego.

 
 
gardeliusz 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-11-04, 22:54   

mowie o lewym amortyzatorze. Masz racje z tym kompresorem tylko, ze posluchaj :-P

jak wczoraj ścisnąłem kabelek ktorym dochodzi powietrze to nadal schodzilo powietrze z amortyzatora i opada tylko to jedno kolo lewe. Powiedz mi gdzie sie znajduje zawór regulujacy cisnienie w miechu amortyzatora, wszystkie sa przy kompresorze czy przy kazdym amortyzatorze jest osobny?
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-07, 18:05   

Wysyłam ci na e-mail wszystko na temat air suspension w naszym A8...........przestudiuj i wszystko będziesz wiedział.......zwróć uwagę na szczegółowe przekroje ;-) .

[ Dodano: 2011-11-13, 10:08 ]
.........no i co stwierdziłeś? podziel się swoim wynikiem działania zmysłu diagnosty.
 
 
gizmo07
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 20:43   

Ano powiedz, powiedz! Bo mam identyczny problem :-D Tylko u mnie sie kontrolki nie pala, ale syczy i co jakis czas musi pompowac lewe przednie koło.
 
 
b78pl 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: multitronic
Zasilanie: PB
Imię: Bartek
Jeżdzę: Landcruiser
Wiek: 45
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: EU
Wysłany: 2011-12-03, 21:18   

Cytat:
Wysyłam ci na e-mail wszystko na temat air suspension w naszym A8...........przestudiuj i wszystko będziesz wiedział.......zwróć uwagę na szczegółowe przekroje .


kolego Zanjac,

czy rowniez moge prosic o ww. materialy.

dzieki z gory
pozdr
 
 
gardeliusz 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-04, 11:41   

wymieniłem go, jest spokój. Bez rozebrania go po wyjeciu nie dowiesz sie co było uszkodzone.

dzięki za pomoc.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-04, 15:45   

gardeliusz napisał/a:
Bez rozebrania go po wyjeciu nie dowiesz sie co było uszkodzone.

co padło?...co było nie tak???.......... to teraz jak go masz to bierz się za rozbieranie , foto i na forum................skorzystamy z twojego doświadczenia. :->
 
 
gardeliusz 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-05, 11:37   

przykro mi, wymieniłem na regenerowany za 1500zl, ale amortyzator 1 do 1 wymiana, także jak wspominałem nic się nie zobaczy i nie dowie po wymianie :-(
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-05, 12:00   

gardeliusz napisał/a:
wymieniłem na regenerowany za 1500zl

ciekawi mnie za co tyle kasy..............nie wieżę że to aż taka skomplikowana operacja......pewnie jedynie jakieś uszczelnienia ciśnieniowe a czeszą z nas jak za zboże.
 
 
gardeliusz 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-11, 00:01   

ciezko powiedziec, twierdza ze caly srodek idzie do wymiany na nowy, a jak jest to oni tylko wiedza
 
 
Maras82 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3 4,2 TDI QUATTRO
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Szprotawa
Wysłany: 2016-03-23, 12:54   

1500zł bierze się stad ze maszyny do regeneracji sa cholernie drogie i musza sie zwrocic. Cena nie jest za czesci tylko za wykonanie w ktore wchodzi oczywiscie koszt kredytu ktory byl zaciagniety na maszyny. Kazdy chce jakos zyc wiec dajcie spokoj. Nikt nikomu nie każe korzystać z żadnych usług. Oferta jest taka a nie inna i albo chcesz albo nie.

Nie zajmuję się regeneracją ale już dosyć mam postów typu "kasuja jak za zboze" "zdzieraja" itp.. Kazdy z nas chce zarabiac jak najwiecej i dajmy juz spokoj.

U mnie wczoraj zaczelo syczec w przednim prawym i wykryłem nieszczelność pomiędzy blaszką do której jest przymocowany wezyk a obudowa miecha. Moze komus sie przyda to info...
Moze ktos potrafi pomoc jak przeprowadzic adaptacje amortyzatora w VCDS? I czy w ogole trzeba?

Dzięki
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-03-23, 14:58   

Maras82 napisał/a:
.
Moze ktos potrafi pomoc jak przeprowadzic adaptacje amortyzatora w VCDS? I czy w ogole trzeba?

Dzięki

Kalibracja, jeśli o to Ci chodziło: https://www.youtube.com/watch?v=-OzZhrwmEgw
_________________
Black Cars Matters
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2016-03-23, 19:23   

Maras82, jak lubisz jak Cię kantuja to Twoja sprawa bo ja akurat nie lubię. Tak samo jak regeneracja kompresora gdzie pierścień kosztuje 100zl a regeneracja kompresora to 500 gdzie proces polega na odkręceniu 2 śrubek i pezepsiukaniu powietrzem. Regeneracja zacisku elektrycznego koła naklejenie plomby na pęknięta obudowę i psiukniecie wd40 i rozruszanie łożyska 350 zl. 20min roboty. Takich przykładów jest dużo. Jasne że za niewiedzę się płaci ale po to jest forum by sobie pomagać.
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2016-03-23, 21:43   

aro51 napisał/a:
Tak samo jak regeneracja kompresora gdzie pierścień kosztuje 100zl a regeneracja kompresora to 500 gdzie proces polega na odkręceniu 2 śrubek i pezepsiukaniu powietrzem.


a wgl regeneracja coś daje ? pytam z ciekawości poprzedni właściciel mojego auta regenerował kompresor i mówił ze nawet sie nie podniósł, wiec zainwestował w nowy kompresor.

aro51 napisał/a:
Regeneracja zacisku elektrycznego koła naklejenie plomby na pęknięta obudowę i psiukniecie wd40 i rozruszanie łożyska 350 zl. 20min roboty.


A to zależy, ja miałem uwalony czujnik halla w zacisku i za 250zł dostałem nowy zacisk po regeneracji nie generujący tego błędu. W innym punkcie otrzymałem natomiast informacje że czujnik halla jest nie wymienialny ale chyba jednak da sie to ogarnąc skoro mnie to wymieniono, a tak btw to widziałem na allegro juz jakieś zamienniki zacisków elektrycznych .
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.