Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI/LPG ] Szarpniecie z 3 na 4  
Autor Wiadomość
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-06, 22:36   [D3 02 4.2MPI/LPG ] Szarpniecie z 3 na 4

Witam mam audi od niecałych 2 msc.

Od początku zauważyłem że przy zmianie biegu z 3 na 4 czuć jakby delikatne szarpięcie.

Dziś jechałem z wyłączonym radiem i przy zmienię biegiw z 3 na 4 przy ok 3.5-4 tys obrotów słuchać taki cichy jek.

Jak mniemam po sprawdzeniu w aso olej nie wymieniany skrzynia gqf 317tys

po przeczytaniu podobnego wątku już nie wiem czy jedynie wchodzi w grę wymiana konwertera czy remont skrzyni. Nie chce wyciągać na stół autem zrobiłem 2 tys km nie chce pchać sie w koszta.

samochód w momencie zakupu miał 315tys

Panowie co radzicie wymieniać olej czy rzeczoznawca i oddać samochód poprzednie mu właścicielowi.

Dodam że na umowie mam wpisana oczywiście kwotę za jaką kupiłem.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2016-12-06, 23:35   

Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie z
regulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
pawelwoj 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8D3
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 32
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-12-07, 00:54   

Po 2 miesiącach chcesz zwrócić auto?
Powodzenia
Mam podobny problem do Twojego i walczę od pół roku, u mnie szarpie z 2 na 3 i z 4 na 5, z tym że ja zdawałem sobie sprawę z tego że coś jest nie tak ze skrzynią w momencie zakupu.
Ile dałeś za auto ?
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-07, 01:49   

wiesz mam całą dokumentację łącznie z ogłoszeniem gdzie samkchodow jest w stanie idealnym i bezwypadkowy.

oczywiście bezwypadkowy nie jest co wyszło na oględzinach i cenę obniżono.

Sprzedającym był diagnostyka samochodowy więc stan rzeczy napewno znał.

Auto na drugi dzień okazało się że ma walnieta pompę paliwa oczywiście vcds brak błędów. Wymieniłem wkład zdążą się auto nie jest nowe.

Zrobiło się chłodniej okazuje się że nagrzewnice mogę być zatkane.

Mi zmienia biegi idealnie między 123 szarpięcie i cichy jek przy zmianie na 4 potem 456 idealnie.

W momencie zakup miał to małe szarpięcie z 3 na 4.

Jeśli nie oddać auta to będę domagał się stosownego obniżeniea ceny.

za auto dałem 45tys wersja long cena nie miała miała być igła oczywiście nie jest. Dużo mogę zmierzyć ale nie skrzynie.

Dodatkowo Pan który jest diagnostyka podał przegląd 295tys w 07 tego roku co jest ciekawe bo w 2014 w grudniu w aso miał te sama wartość.

Wiesz powiem Ci ze za te pieniądze i od diagnostyky samochodowego można wymagać czegoś więcej

Mniemam że o pomoce jak i nawierzchni wiedział bo były srodkowe zamknięte, ale wiesz to jeszcze mogę przeżyć. Ale remont skrzyni po tys użytkowania to trochę przesada.


Pytanie czy wymieniac wgl olej bo jestem trochę w kropce, czy się w to nie pchać narazie.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2016-12-07, 10:54   

Zmien olej na ZF uderzaj do michałwruszak na forum, najlepiej grawitacyjnie 2 razy

auta nie oddasz bo kazda normalna osoba która sprzedała auto by Cie wyśmiała :) ,

to jest uzywane a8 i w zasadzie wszystko moze paść z dnia na dzien.

Ciała daje prawdopodobnie konwerter, lub jego sterowanie z tego co mi wiadomo są tam jakies panewki, ale nie bede pisał więcej bo z punktu technicznego jest mi tylko znana ogólna zasada działania skrzyni automatycznej.

Dodam jeszcze od siebie że ani moje poprzednie auto D3 ani obecne D3 nie zmienia idealnie biegów ale ja mam usposobienie pedantyczne do wibracji hałasów i szarpań. Nie raz już słyszałem od sprzedawcy "tak tak skrzynia zmienia idealnie" na miejscu okazywało się że prawda jest inna ale to wynikało raczej z nieświadomości użytkownika co dla jednego oznacza dobra prace dla 2 go może oznaaczać początek kłopotów. Jeździłem kilkunastoma D3 i w każdej była jakaś anomalia, rzeczywiście problemy ze skrzynia częsciej występuja w silnikach benzynowych, a to z tego względu że maja słabsze konwertery, nie wiem też o jakim stopniu szarpania mówisz bo jak coś kopie albo rzuca budą to wiadomo że temat jest poważniejszy, jeśli jest to tylko wyczuwalna zmiana biegu to wymiana oleju prawdopodobnie załatwi sprawe, ew można z tym jeździć znam kilka osób którzy zrobili tak 40-60 tys km i anomalia się nie pogłębia :)

Aha zatkana nagrzewnica to norma, ja równiez nie widziałem D3 na sprzedaż w której by ciepłe powietrze leciało ze wszystkich kratek tak jak powinno, nie mówie że masz to akceptować ale taki już urok tych autek czy za 35 czy 45 tyś prędzej czy później dopadają je te same usterki. To tak samo jak nastawniki w BFM w 80% BFM w PL stuka z rana nastawnikiem, 80% ma jakąś anomalie w skrzyni biegów i 95% ma jakie kolwiek błedy w sterownikach :P , głównie te bolączki dotyczą D3 pre FL , jednak czas leci wszystkie D3 sie starzeją serwis w PL jest jaki jest co skutkuje później takimi samymi usterkami.

Co do remontów ja sie nie wypowiem dla mnie głupota robić to w PL gwarancje śmieszne ceny chore i kazdy kto remontuje ma probelem ze skrzynia mimo wydanych XkPLN
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-07, 17:05   

wiesz co nawet nie chodzi o szarpniecie, to jest jak by delikatnie mniej kulturalna zmiana biegu niż np 123 i 456.

tylko sek w tym że przy zmianie słychać takie głuchy dziwiek jakby metaliczny, sprawdziłem olej na zapalonym silniku i się wylewa czyli sta ok.

No nic narazie wymienię Olej i filtr statyczne zobaczę czy się coś poprawi czy pogorszy.

w świetle przepisów mało istotne jest czy by wymiana czy nie. Mam nadziej ze do takich kroków nie dojdzie a co do samego auta to wprowadzęnie w ogłoszeniu w błąd że auto jest bezwypadkowe jest już powodem do oddania.

Jednak nie o to mi chodzi bo mankamenty ponaprawialem i nie robiłem o to problemu mimo że np. padnięty pompa paliwa była napewno w momencie zakupu, oczywiście sprzedający zdziwiony tak samo jak i zimne powietrze.

Wiesz w sunie na drugi dzień po zakupie mowie jaki jest problem z pompa, zapewniał że nie wie ale mogę oddać auto odda pieniądze bo wie w jakim stanie jest. A ja nie oddałem i tak zaczęła się przygoda z a8 😂
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2016-12-07, 21:08   

Ciągle piszesz diagnosta to, diagnosta tamto... Każdy może zostać diagnostą... Wystarczy kurs tak.
Auta nie zwrócisz, nawet nie masz co się łudzić.

Zmień na początku olej oraz filtr.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2016-12-08, 00:13   

Freeq napisał/a:
Auta nie zwrócisz, nawet nie masz co się łudzić.


Kase która bys zainwestował w sądy zainwestuj w auto. Jeśli miałbym być szczery moja ex D3 spłatała identyczny myk 3 dni po sprzedaniu padła pompa paliwa :) życie to są używane rupiecia trzeba sie z tym liczyć.

A kupiłeś dość naiwnie bo szewc w dziurawych butach chodzi :)

co do skrzyni zmień olej ale na ZF nie na jakieś za przeproszeniem gówno i jestem pewien że ten dźwiek ustanie, po 500-1500 km podmień po raz kolejny już sam olej i powinno latać elegancko :)

[ Dodano: 2016-12-08, 00:15 ]
Po olej uderzaj do Michała z forum elegancko dopasuje Ci wszystko do auta w dobrych cenach.
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-08, 21:29   

Olej wymieniłem wraz z filtrem statycznie weszło 6l

Przejechałem narazie 50km ale dźwięku nie słychać.
Dziękuję za sensowna odpowiedź.

A tym którym nie pasuje diagnistyka to diagnistyka tamto. Dla CB to jeden chu... kto a dla mnie w świetle przepisów to znaczna różnica.

I w odróżnieniu do twojego podejścia jak wyszło z tą pompa na drugi dzień to chciał cała kasę oddać.

Jutro planuje trosźle dlatego jechać bo do krakowa więc zobaczę, co do oleju to wyglądał dość staro sądząc po filtrze oryginał z 2003r nie wymieniany od 317 tys 😂
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2016-12-08, 22:38   

Bo wg instrukcji serwisowej filtra oleju w skrzyni biegów się nie wymienia... Dlatego tak wyglądał.
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-08, 23:50   

idąc tym tokiem według aso filtra jak i oleju się nie wymienia ...
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2016-12-09, 00:10   

Tak samo jak w którymś RSie nie wymienia się uszczelniacza na skrzyni za 15 zł tylko całą skrzynię za kilkadziesiąt tysięcy złotych (wg. instrukcji serwisowej producenta). Im to powiedz że to głupie ale tak sobie wymyślili i koniec. Nie sprzedają tych części, nie ma na nie numeru oryginału, nie istnieją po prostu. Życie...
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-09, 13:13   

O Aso to można pisać książki.

Ale bardzo polecany serwis z Warszawy skrzyn na naszym forum bardzo mnie zawiódł. Zanim napisałem na forum, zadzwoniłem tam opisałem dokładnie sprawę i objawy usłyszałem : w tym samochodzie trzeba zrobić kapitalny remont skrzyni, oleju broń Boże nie wymieniać zacznie gubic biegi i może nawet z garażu nie dać się wyjechać. Przyjechać na serwis i zajmiemy się tym rozbierzemy i będziemy w stanie rozmawiać o kosztach ...,.

Więc napisałem na forum
Dodatkowo będąc w Krakowie odowedizlem serwis skrzyni biegów Pan po objawach wprost zalecił wymianę statyczna oleju jak i filtra. Zaznaczając że w jego ocenie problem całkowicie zniknie a jeśli byłoby inaczej to przynajmniej będę wiedział co dolega bo musiałby wyjść kolejne objawy. Niestety nie miał czasu na wymianę więc już u SB zakupiłem potrzebne części i wymieniłem i jest ok.

Aso w Krk ma te sama teorie, co więcej Pan podał przykład samkchodow klientów które mają po 400 tys i ie ma problemów z automatem. Więc zadałem proste pytanie ilość letnie samochody 3-4 ??? dokładnie... Więc grzecznie go wystawiłem porównując olej 4 do 13 letniego ... Sam wie że powinno się wymieniać jednak według ich procedur wymian się nie przewiduje ...
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-09, 20:45   

gwiktor02, powiedz mi jak słyszałeś taki cichy jęk przy zmianie z 3 na 4 o którym pisałeś to był on zawsze czy np tylko podczas dynamicznej jazdy/mocnego wciśnięcia gazu ??

przestało jak zmieniłes olej ?
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
gwiktor02 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Xoxo
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-10, 00:17   

Myślę że zależy od prędkości jednak zanim wymieniłem sprawdziłem i:

z 3 miałem jakieś 1500obr zmiana bez głębokiego dodawania gazu cisza
1500 i gaz w podłogę dziwiek słychać ale cicho
3.5 tys obrotów gaz delikatnie dzwiek słychać ale bardzo cicho
3.5 gaz w podloge dziękuję słychać głośniej

dodam że od momentu jak usłyszałem dzwiek 1 raz do wymiany oleju zrobiłem 100km starając się nie nadużywac gazu

testy przeprowadziłem na wyłączonym radiu jak i nawiewach aby sprawdzić dokładnie kiedy to słychać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.