Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI ] Jaki olej silnikowy? Tylko Motul ?  
Autor Wiadomość
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4798
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2017-04-26, 19:32   

ja tam leje Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 dlatego bo jest tani a jak tani i to go nikt nie podrabia :]
Na tym oleju audi już zrobiło 3 wymianę
i ja was nie rozumiem jak ktoś lubi się dobrze czuć na umyśle i dobrze mu z tym ze wydał tyle i tyle to polska wolny kraj .
A te parametry które oleje mają
nie mamy temperatur poniżej -30 i plus 40
to po co ?
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2017-04-27, 21:42   

raftor napisał/a:
pebo,

z czym powyższe porównanie, z czego przechodziłeś na LM ?

Z Castrola Edge.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
polowiak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 50
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-04-27, 22:19   

pepi napisał/a:
ja tam leje Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 dlatego bo jest tani a jak tani i to go nikt nie podrabia :]
Na tym oleju audi już zrobiło 3 wymianę
i ja was nie rozumiem jak ktoś lubi się dobrze czuć na umyśle i dobrze mu z tym ze wydał tyle i tyle to polska wolny kraj .


Jak czytam wypowiedź pepi przypomniała mi się święta prawda żuli:
"dlaczego tanie wino jest dobre...???
-BO jest TANIE i DOBRE" :D
_________________
było A6 2.4
jest A8 4.2
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-04-27, 23:29   

A ja ostatnimi czasy leję Valvoline i też nie narzekam :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-04-28, 06:05   

I to jest Cała Polska

Pisze OLEJ SYNTETYCZNY total quartz 5w40

http://www.ceneo.pl/29995986#tab=spec

a w opisie OLEJ WYKONANY W TECHNOLOGI SYNTETYCZNEJ

http://www.ceneo.pl/29995986#tab=spec

kurde technologia syntetyczna to NIE jest to samo full syntetyk ehh

takie mamy prawo konsumenta można wprowadzać w błąd

Jeszcze kto pomyśli ze to pełen syntetyk <hihiwiesz>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4798
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2017-04-29, 21:50   

szanowny kolego napisze ci tak
nasze stare silniki które mamy w naszych starych autach nie wymagają oleju kosmicznego
ale w nadal swoje .
Polska wolny kraj mi akurat pasuje taki jaki leje bo ja nie widzę różnicy między takim czy takim
Wiem tylko których nie wolno lać ale tylko do swych aut bo ludziom się leje ten syf.
Wyśmiewasz olej ale np po 12 tys jak go spuszczam z 3,0 tdi to ok na palcu jeszcze ma jakoś barwę a taki jeden wspaniałe edzio po ty przebiegu smoła .
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-04-29, 23:58   

nie wnikam przecież w technologie kosmiczne a jedynie w syntetyczne ;)

olej za 20 pln może być również i dobry tylko że to minerał i z syntetykiem ma wspólną tylko nazwę [komercja fałszywa w PL dopuszczalna]

temat róznic pomiędzy syntetykiem a pseudo syntetykiem nie ma sensu poruszać bo każdy kto chociaż trochę się interesował kiedyś tematem to wie co jest bazą oleju syntetycznego a bazą oleju wykonanego w technologii syntetycznej ,jak szybko się starzeją oleje których bazą jest minerał , są słabiej wzbogacane itd.

nie o olej chodzi tylko o nazwę i wprowadzanie typowego kowalskiego w błąd rzeczowy dopuszczalny przez polskie prawo które w takim przypadku nie chroni konsumenta i pozwala wporwadzać w błąd pisząc olej syntetyczny a następnie dopisując wykonany w technologii syntetycznej

mam nadzieję ze teraz już zauważyłeś różnicę w stosowaniu nazewnictwa

mój silnik obecnie jest zaledwie 4 lata młodszy wiec również to stary pierdziel i za niedługo będzie miał okragła 300000 rocznice i nie zmienia to faktu że leje ten kosmiczny olej bo nie mam mentalności łooo panie 150000 to już minerał trza lac

i ze tak wspomnę kto mówił tu o kosmicznych olejach :P

bo wspomniałem tylko o syntetycznych i udających syntetyczne <hmm>

ogolnie chciałbym dotrzeć do ludzi aby nie dawali się oszukiwać na chwytliwe nazwy koncernów paliwowych/olejowych sprawa ewidentnie dotyczy w/w olejów

również wspominałem o LM gdzie nie wszystkie są syntetyczne ale przecie poco sprawdzać na niemieckiej stronie skoro można wiezyć polskim reklamom gdzie TUV nie ma wstępu <hihi>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4798
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2017-04-30, 07:39   

dobra to inaczej pokaż mi badania które pokazują lanie tego twojego oleju a mojego jaka różnica jest dla silnika ?
No dawaj ?
Tylko w przypadku tego silnika a nie na czytasz się głupot w necie i udajesz tu ...
Ja zdecydowanie preferuje doświadczenie życiowe normalny zjadacz aut takim jak ja jestem
działa na zasadzie wlewa i obserwuje czy coś się dzieje czy bierze oleju więcej czy nastawniki się odzywają czy jak go spuszczasz to jaki olej jest .
Czy spalenizna jest na silniku czy panewka nie wyszła bokiem :]
Ten olej leje do 90 % aut które naprawiam reszta to oleje które ktoś tam chce
te 10 % to castrol bo według co niektórych to najlepszy olej .
I jeszcze jedno ja nie zostałem oszukany ja z pełną świadomością wybrałem ten olej i wiem o co chodzi tylko moim zdaniem te parametry które ma i tak są aż nadto do takiego silnika zwłaszcza po 250-300 tys

Pożyjemy zobaczymy ile dobijemy na oleju ja czy ty jak na razie w autach których go wlewam nic się nie dzieje co prawda leje go od 2-3 lat ale rekordzista robi już piątą wymianę .
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-04-30, 10:11   

kurde ty dalej w drugą stronę ...

olej syntetyczny a olej w technologii syntetycznej to nie jest to samo

rózni się i to bardzo mocno skladem jak i przedewszystkim bazą przecie nie powiesz mi że hydrokrack /minerał jest lepszy niż syntetyk <bezradny>

i po prostu mówie że lejesz mineralny nie wnikam czy wybór był swiadomy czy nie tylko że świadomie jesteś wprowadzany w błąd jeżeli jest napisane że to olej syntwetyczny

oleje syntetyczne to syntetyk a mineralne czy też nowy wynalazek hi tec /hydrocrackowane czyli ekologiczne wynalazki niestety bardzo szybko się starzeją nie trzymają parametrów ja nie mam zamiaru tobie tego przecie udowadniać

tak samo jak z lepkością i gęstoscia w technologii syntetycznej jest o wiele gorzej ale rozumiem że to był swiadomy wybór i po=szedłeś na kompromis niższa cena /niższa jakość

tylko czy zdawałeś sobie sprawę że to nie jest olej syntetyczny i czy nie drazni cię to że już na starcie ścieme walą ?

moja kosiara będzie miała wkrótce 300000 tysi uważam że jeżeli mogę zalać olej z górnej półki który świetnie radzi sobie z niskimi temperaturami jak i wysokimi to czemu nie zalać

polecam olej synetyczny i nikogo nie zmuszam do jego kupna

kiedyś zamiast skarpet wojak nisił onuce i też chodził <niechce>

trochę technologia poszła do przodu a auta się postarzały bynajmniej moje

dość sporo eksploatuje na banach na vmax długie dystanse często tez miasto długie korki

olej zlewam co 10000 tysi

olej dostaje po d w zaleznosci od uzywalnosci auta LM 0w40 używam od wielu lat i zawsze zalewam do aut którymi jeżdżę i nie umarły jeszcze od syntetyka

ale jako pierwsza osoba z którą się spotkałem która uważa że olej mineralny / hydrocrackowany jest lepszy niż syntetyczny <hmm>

polatamy dłużej, pojeździmy zobaczymy ;)
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-04-30, 10:17   

Mój silnik przekroczył już 400 tyś. km., nigdy nie był remontowany, nawet ma jeszcze fabryczne uszczelki pod deklami, nie pije oleju (0,6L na 10000km to nie picie) i nie leje do niego drogich olejów bo się po prostu nie opłaca. Mam z pewnego źródła olej TEXACO 5W40 spełniający potrzebną normę Audi, kosztuje mnie ...uwaga, całe 3,20 Euro za litr. Na tym oleju zrobiłem prawie 100000km a wymieniam olej co 10-12 tysi.

Najważniejsze jak często wymieniamy oleje, każdy spełni swoją rolę w pierwszych 8-12 tyś. km. Jak ktoś wymienia co 20, 30 czy też 40 tyś. km. (tak, to też się często zdarza) to powinien sięgnąć po coś droższego ...co i tak nie oznacza, że będzie lepszy <hihi>

Najciekawsze, że do tej pory nikt nie podjął się oficjalnych testów olei występujących w Europie.
Przyczyna jest prosta, te najdroższe niczym nie są lepsze od tych tańszych, poza ceną oczywiście.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-04-30, 14:46   

czyli rozumiem że nie ma znaczenia czy olej syntetyczny czy minerał bo one się nie różnią niczym <boisie>

no to widocznie cała europa jest w czarnej d. średniowiecza

może poprzestańmy na waszej opinii:

nie ma różnicy miedzy syntetykiem i mineralnym olejem p za ceną

ja się poddaje <bezradny>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-04-30, 15:48   

dracus6662 napisał/a:
nie ma różnicy miedzy syntetykiem i mineralnym olejem p za ceną
Takiego jestem zdania, jeżeli zmienia się często olej w silniku to nie ma znaczenia jakiego oleju użyjemy ...oby tylko spełniał normy producenta.

Może i w nowych autach pełny syntetyk wpłynie na dłuższe życie silnika gdy ludzie zmieniają olej co 30000 km ale w naszych starych autach to mija się z celem

Nie wiem skąd Twoje parcie na te syntetyki, nie neguje że to nowsza technologia, że och i ach ...ale żeby od razu wszystkich tutaj przekonywać że "muszą" lać 0W40 to chyba coś nie teges. Nie uważasz ? ;)
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-04-30, 19:41   

ogólnie polecam olej 100% syntetyk jaki stosuję od lat.

wielokrotnie pisałem że każdy leje co chce i na co go stać.

neguję wprowadzanie ludzi w błąd przez koncerny co umniejsza po za świadomością wyboru również jakości oleju , pisze syntetyk a nim nie jest chodzi tu o konkretny olej który był przedstawiony w opisie jako syntetyczny

a tu każdy przekonuje ze minerał jest super i wogole kto sobie syntetyk leje przecie mamy silniki po 300000+ tysi

jakoś ja zalewam i zapewne jeszcze parę osób się też znajdzie które się nie boją

i 0w40 LM ma akurat bardzo ładne parametry co już wcześniej wielokrotnie wpominałem

więc po co się tu nakręcać <bezradny>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4798
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2017-05-02, 07:24   

kolego to ty wprowadzasz ludzi w błąd i to cię koncerny olejowe zmamiły że jak ty wlejesz ten super olej to od razu będzie idealnie .
Nie twierdzę że oleje drogie są złe tylko są często podrabiane bo się opłaca w przypadku tanich syntetyków to już jest nie opłacalne i przynajmniej mamy pewność że mamy to za co zapłaciliśmy .
Kiedyś lałem Midland do swych aut i też sobie chwaliłem i też był takim syntetykiem jak ten obecny :]
ale mi to nie przeszkadza bo ja opinie o olejach wyrabiam sobie w życiu i z opinii ludzi a nie z netu bo tu ludzie piszą głupoty ..
Ty zalewasz olej o takich parametrach co raczej nie są potrzebne w naszej szerokości geograficznej ale kto bogatemu zabroni .
Mnie wymiana oleju kosztuje poniżej 200 pln a ciebie ?
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-05-02, 18:47   

olej wykonany w technologi syntetycznej NIE JEST SYNTETYKIEM !

tak więc wprowadzasz ludzi mamiąc ich że to jest olej syntetyczny.


koncerny omamiły świadomość twoją i wmawiają tobie bzdury niestety , olej syntetyczny za 20e a to dobre <amasz>



jeżeli bym latał wokół komina to zalałbym słonecznikowy :P

wieloletnie doświadczenie z olejem Liqui Moly pozwala mi na obiektywną ocenę stosowania olejów syntetycznych

i nie ma tanich syntetyków o parametrach 0w40 naprawdę chyba ze na alledrogo :P
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.