Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB ] Skrzynia - tryb awaryjny  
Autor Wiadomość
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-19, 22:17   

1. koledzy czy do mojej skrzyni 5hp24A wersja DTD ma zastosowanie ten zmieniony zawor regulacji?
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-01-20, 17:40   

No ładnie polecieli z ceną, dwa lata temu załatwiałem kolegom z forum takie regulatory ...sam też mam zamontowany taki bajer w skrzyni. Sprzedawałem to chyba po 70 euro (łącznie z importem z USA, opłatą celną i wysyłką do PL). Moja skrzynka ma się b.dobrze, nie była jeszcze naprawiana (poza konwerterem przy 320k km), nie ma lekko u mnie a obecny przebieg to prawie 420k.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-30, 21:22   

Koledzy proszę o dalszą pomoc.
Dziś po wyjęciu skrzyni rozebrałem ją i ku mojemu zdziwieniu kosz forward A jest cały. Żaden oring nie został ucięty wszystko na swoim miejscu.
Niby się cieszę bo wizja zakupu drugiego kosza za ponad 800 to masakra ale jednocześnie dalej nie wiem co jest przyczyną ze auto nie ciągnęło przy ruszaniu (jedynie lekko szlo na przód) a przygazowanie kończy się stukiem i tryb awaryjny . Czyli objaw jak niedawno gdy zerwany był kosz forward. Wsteczny cały czas jest ok.
Tym razem skoro skrzynia wyjeta z regeneruje konwerter.

Rozumiem że problem leży w płycie sterującej ale oprócz regulatora ciśnienia który idzie z usa nie mam nic innego.

1.Koledzy czy np pompa może tutaj być problemem ?
2.Czy bieg 1 i 2 czyli ruszanie w płycie sterującej to jest ta sama górna "płyta" całej płyty widoczna od spodu auta w której jest ten zawór regulacji?
A może mieliście taki problem jak u mnie ? Dodam że płyta jest cała nie ma nigdzie pęknięcia, kanały ok.
I jeszcze pytanie dość ważne:
Gdybym się pokusił o rozebranie środkowej części płyty tam gdzie są kolorowe gumki i dwie sprężynki jest tam ta duża uszczelka. Czy ja trzeba wymieniać czy jest metalowa bo chyba tak.
Pytam bo rozebrać dam radę ale jeśli potrzeba potem kupować zestaw uszczelek OHK za 500zl to narazie dam sobie z tym spokój i wymienię tylko zawór.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4796
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2018-01-31, 06:37   

wiesz jaki błąd popełniasz ?
uczysz się na własnym aucie
a to może ...
Co do płyty może siedzieć nawet w któryś kanale opiłek i robić takie zamieszanie
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-31, 10:06   

Dzięki za odpowiedź pepi.
Szkoda że nie mam innego auta najlepiej czyjegoś ale musze robić swoje bo akurat to się zepsuło. A może pożyczysz mi swoje?
Na idee opiłka w kanale też wpadłem dlatego zapytałem o konieczność zmiany uszczelek metalowych.
To do kompletu napisz jeszcze raz żebym zmienił skrzynie na ręczna i będzie komplet wypowiedzi.
Ty zapewne zawsze jeździsz do aso lub innego serwisu dam płacisz za swoje warte 12 tys auto 5 tys kosztów naprawy dlatego masz i wiedzę i doświadczenie.
Proszę napisz coś jeszcze.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2018-01-31, 11:13   

Skrzyka z aso 22tys i pięknie chodzi ;) w płycie masz raptem jedną uszczelkę, parę dławików. Jak już rozbierzesz to nie pomyl miejsc bo sa kolorowe, kazdy kolor inna srednica.
_________________
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-01-31, 23:14   

psg napisał/a:
Teraz jeszcze pytanie gdzie je znaleźć osobno żeby było taniej a nie z kompletu OHK
Każdą część z osobna kupisz też w oddziale ZF, wygoogluj najbliższego dystrybutora i zamów ;)

A co do skrzyni to mi się wydaje że coś z koszem namotałeś, może źle tarczki poskładane albo tłok się zacina. W każdym bądź razie płytę na pewno bym rozebrał i skrupulatnie sprawdził, kosz oczywiście też.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4796
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2018-02-01, 17:12   

jakby co to mam gdzieś płytę tylko chyba o DSL
Po kolorach zaworów podobna
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-02-02, 12:50   

Dodałem co swojego posta wyzej linki do manuali z opisami wszystkiego co chyba będzie potrzebne przy rozkładaniu płyty sterującej, może komus się przyda.

@ MODERATOR: Temat ma dużo opisów i manuali można go podpiąć w dziale na górze. Nie mogłem załączyć plikow manuali bo są za duże ale może MOD ma taką opcję żeby wszystkie manuale były podpięte i na naszym forum jako pliki a nie w necie.
_________________

 
 
erome 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 23
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2018-02-02, 13:24   

Ja najpierw bym zaczął od dokładnego przejrzenia instalacji skrzyni, miałem identycznie i wszyscy "mechanicy" grzebali w skrzyni, a okazało się że była sparciała jakaś wiązka elektryczna od skrzyni+ potrzebna była wymiana czujnika prędkości na skrzyni
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-02-02, 13:49   

@erome:
problemy z wiązką powinny wyrzucić się jako jakikolwiek błąd solenoidu (MV lub EDS), tak samo diagnozie podlega czujnik prędkości wału skrzyni on tez wyskoczyłby jako bląd bo miałby błędny opór, ewentualnie patrząc na bloki wartości w kanale 01 widać mierzone wartości obrotowe przy uszkodzonym czujniku będzie tam dużo dziwnych odczytów
ale masz rację wiązka często przeciera cię przy wtyczkach solenoidów

[ Dodano: 2018-02-15, 22:47 ]
Cześć
Nie pisałem bo dopiero dotarł do mnie z usa modyfikowany zawòr reg ciśnienia do płyty sterującej i zabrałem się za składanie skrzyni.

Będę pewnie pytał jeszcze tutaj nie raz o cos ale teraz tak na biegu:

Mam oczywiście nowa uszczelkę pod miskę olejowa skrzyni ale widziałem że często daje się uszczelniacz w postaci pasty/masy np taki:


Może być mniejsze opakowanie 70g ale chodziło mi o kolor że taki szaro czarny.
I teraz pytanie czy daje się go na miskę a potem na to uszczelkę i wkręcamy czy odwrotnie miska potem uszczelka potem masa i do skrzyni?
_________________

 
 
Prezes-Artek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 154
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-02-16, 15:51   

Jakiś czas temu wymieniałem olej i filtr w skrzyni i nie dawałem żadnego uszczelniacza tylko samą uszczelkę skręcone zgodnie z instrukcją kluczem dynamometrycznym i na razie nic nie puszcza.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-02-16, 22:21   

No i najwyraźniej znalazłeś przyczynę awarii, zdemontuj tłok i sprawdź co się pod spodem dzieje. Nie może być by była taka różnica w osadzeniu pierścienia.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-02-17, 00:00   

No takie coś kojarzę czyli pod środkową część tą z dziurką trzeba dać poprzeczkę i wtedy stopka czarna bedzie wciskać.
Ja jednak musze się spieszyć bo na poniedziałek mam miejsce na podnośnik. Jutro jak znajdę prasę i zaczne wkładać kosze do skrzyni pewnie znowu napiszę.

[ Dodano: 2018-02-17, 11:40 ]
Koledzy to nie żaden pierścień tylko tył albo jak kto woli przód tłoka. Jest pęknięty i dlatego źle popycha do góry tarcze. Szkoda że dziś sobota i nie dostanę nowego tloka i oring ów.
Ta różna wysokość tego niby zegera czyli tloka wynika z tego ze z jednej stony tłok niżej się opuścił
_________________

 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-02-17, 11:47   

psg napisał/a:
Ta różna wysokość tego niby zegera czyli tloka wynika z tego ze z jednej stony tłok niżej się opuścił
Przynajmniej wiesz dokładnie co bolało skrzynię <okok>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.