Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 98 2.5TDI ] Audi zgasła i nie odpala pomocy pomocy.  
Autor Wiadomość
Rajni 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Rainer
Jeżdzę: A8d2
Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2017-01-21, 22:41   [D2 98 2.5TDI ] Audi zgasła i nie odpala pomocy pomocy.

Witam potrzebuje pomocy w sprawie mojego auta a mianowicie chodzi to że... opiszę wam moja hostorie. Gdy były mrozy -20 odpalalem auto kręciłem nie chciała odpalić w końcu na samostarcie nie plaku (ale to chyba nie ma znaczenia ;d ) i odpaliła ;d wszystko git chodzi elegancko. Za 5 min zgasła i już nie odpaliła ;/ i nie odpala do tej pory nie wie co mam robić dodam jeszcze że w lato np jadąc nagle traci moc i telepie Buda jakby nie chodziła na wszystkie garki. Raz na jakiś czas tak się działo . Teraz czytam temat po temacie i wnioskuję o pompę wtryskowej że mogl paść sterownik pompy lecz nie jestem pewien bo rok sterownika to 2006r czyli ten sterownik ma wzmacniany tranzystor który się nie psuje tylko cały panel pada (tak czytałem ). Kto ma coś do pomocy lub zna kogoś kto umie zdiagnozować to ? Wpinajac kompa wyskoczyly błędy typu : nie można się połączyć z pompą , czujnik skoku iglicy , nie ma paliwa w zbiorniku lecz mam prawie połowę baku.Przeplywomierz. próbowałem odpowietrzyć układ biorąc: kręciłem rozrusznikiem i odkrecalem pokolei węże od wtrysków.



Zanim dołączysz do klubu A8, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale Powitań
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-21, 23:52   

podawaj nr błedów a nie ich durne tłumaczenia.

Czujnik skoku iglicy to wtryskiwacz sterujący - nie ma wpływu na odpalenie
Czujnik braku paliwa - i to jest Twój problem, w koszu nie ma paliwa, kup 5l dolej do baku i odpal auto.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Rajni 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Rainer
Jeżdzę: A8d2
Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2017-01-22, 00:03   

Mam około 20l w baku jutro przyjedzie do mnie znajomy z komputerem to podam logi czy te nr :)
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-22, 20:34   

to nie ma znaczenia. Taka konstrukcja baku, paliwo nie jest zasysane z dna zbiornika a z kosza który jest pusty. Dlatego mowie, zalej 5 paliwa.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Rajni 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Rainer
Jeżdzę: A8d2
Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2017-01-22, 22:24   

Okej Zaleje te ponad powole baku by was przekonać że to nie od zbyt małej dawki paliwa :D
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-23, 09:19   

Rajni napisał/a:
Zaleje te ponad powole baku by was przekonać że to nie od zbyt małej dawki paliwa

Co ma piernik do wiatraka? :)
Jeśli uzupełnisz paliwo w zbiorniku powyżej połowy - potwierdzisz lub wykluczysz awarię / problemy z pompą paliwa w zbiorniku.
Osobna sprawa to pompa wtryskowa.
_________________

 
 
FranzM 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2, A6 C5
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-23, 14:45   

Jeśli w koszu spiętrzającym w baku brakło paliwa to mogła paść pompa która go napełnia. W przypadku gdy jest awaria pompy w zbiorniku należy mieć 3/4 paliwa w baku aby kosz napełnił się "przelewowo" bez pompy. Faktycznie daje to około 70 litrów w baku, gdzie jego pojemność to około 90 litrów. Wtedy mamy pewność że kosz spiętrzający jest wypełniony paliwem. Awarii ulega również pompa wyrównująca poziom paliwa między komorami. Wtedy również przy niskim stanie paliwa może go po prostu braknąć.

Jeśli brakło paliwa, to układ jest zapowietrzony, sprawdź czy w przewodach prowadzących od filtra do pompy jest paliwo. Przewód jest przezroczysty właśnie po to aby to sprawdzić.

Odpowietrzenie układu wtryskowego polega na użyciu specjalnej podciśnieniowej pompy / odkurzacza + własna inwencja twórcza / ręcznej pompki do paliwa + plak. (Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zleć to komuś albo poczytaj)

Odpowietrzanie wtrysków nic nie da, jeśli oczywiście temat dotyczy zapowietrzonej pompy.

Kwestie typu pompa, sterownik, jej uszczelnienie, zawory zwrotne to jest inna kwestia. Wcześniej jest jeszcze filtr paliwa, podgrzewacz paliwa na filtrze i przewody. Mechanicy i spece często celują pompe, bo wiadomo, kasa wtedy leci wiadrami ;)
 
 
Rajni 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Rainer
Jeżdzę: A8d2
Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2017-01-23, 19:29   

Dobra w takim razie jutro biorę kanister jadę po ropę i Zaleje te 70l naładuje akumulator spróbuję wsiąść się za odpowietrzenie tej pompy. Lecz patrząc na wężyk od filtra do pompy co zasysa pompą paliwo to jest całe w ropie. Ogólnie próbowałem dać pompie drugi zbiornik i odlaczylem od filtra ten przezroczysty przewód i dałem do kubka i kręciłem rozrusznikiem Lecz ani drgnie. Nie odpala tera to i na plaka nie chce reagowac. Słyszałem że mógł mi rozrząd przeskoczyć o 1zabek i zapłon przestawić lub zawory pokrztwic ale nie wiem o tym nic ktoś coś ma na temat właśnie tego do wypowiedzenia?
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-23, 21:33   

czlowieku, jesli paliłes go na plaku i odpalił, a pozniej zgasł sam z siebie to na bank zabrakło mu paliwa. Co zreszta potwierdza bład który opisałes. Ten sam bład uniemozliwa odpalenie silnika gdy w koszu nie ma paliwa.
Reasumujac - mogłes do pompy wtryskowej przyczepic cysterne paliwa, ale jesli jest bład poziomu paliwa w koszu to i tak nie odpalisz silnika, bo to jest zabezpieczenie zeby nie zapowietrzyc układu paliwowego.
Wiec zamiast mędrkować 3 dni, kup 5 litrów paliwa, zalej polowe do baku. Odpal auto, jesli nie bedzie chciał to na plaku, i jak juz zastartuje to wlej druga polowe do baku.

No chyba ze masz bład 550 to wtedy sobie odpusc i szukaj pompy. Ale takiego błedu nie podałes.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
FranzM 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2, A6 C5
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-23, 21:54   

W zależności od okoliczności błąd 550 może świadczyć o tym, że pompa nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa, bądź jest na tyle dużo powietrza, że pompa nie może prawidłowo pracować w odpowiednim zakresie. Wiem z doświadczenia że na 10 padniętych z pozoru pomp, realnie 6 wymaga regeneracji czy wymiany.

W przypadku gdy 2.5tdi V6 gaśnie i są problemy z odpaleniem na pierwszym miejscu jest odpowietrzenie pompy i próba odpalenia, dla pewności można odpalać samochód na zewnętrznym zbiorniku z paliwem (banieczka z paliwem i tam przewód ssąsy jak i powrót). Jak odpowietrzamy pierwszy raz, to polecam zrobić to od razu trzy razy ;) . Jeśli silnik pracuje prawidłowo to szukamy po prostu przyczyna zapowietrzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.